Mój mąż nie umie odpoczywać

Praca w korporacji bez reszty pochłania mojego męża. Jest zmęczony, ale nie chce wziąć urlopu dłuższego niż tydzień. Twierdzi, że będzie miał zaległości. Wkrótce wybieramy się nad morze, chciałabym, żeby się odprężył i zapomniał o firmie, ale wiem, że to niemożliwe. Na pewno będzie się złościł, że leży na plaży i traci czas… Jak mu pomóc? Bożena (41) z Ostrołęki

Olga Markowska: Pani Bożeno, mąż jest pracoholikiem lub znajduje się na najlepszej drodze do tego nałogu. Zaniedbywanie innych sfer życia i niemożność oderwania się od obowiązków zawodowych to podstawowe objawy tego zaburzenia.

Proszę porozmawiać z nim i uświadomić mu szkody, jakie wynikają z jego chorobliwego zaangażowania w pracę. Pracoholizm niszczy nie tylko jego, ale i Waszą rodzinę. Mąż powinien pomyśleć o terapii. A urlop proponuję zorganizować tak, by nie miał wrażenia, że traci czas. Leżenie na plaży nie będzie dla niego najlepszym sposobem na wypoczynek.

Reklama

Bezczynność nie pozwoli mu zapomnieć o firmie. Proponuję więc do minimum ograniczyć plażowanie. Może Pani zaproponować mężowi poranne bieganie brzegiem morza, rowerowe wycieczki po okolicy czy zwiedzanie ciekawych miejsc. Aktywność fizyczna pozwoli mu zapomnieć o pracy i przyniesie prawdziwe odprężenie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Zobacz również

  • Jeśli twój wnuk jest niejadkiem, warto wypróbować proste lecz skuteczne sposoby. Dzięki nim maluch nie będzie dłużej kręcił nosem nad talerzem. więcej