Mąż powiedział, że… potrzebuje przerwy

Choć to zwykle zaskakujące słowa, nie trać zimnej krwi…

Dłużej ukryć się tego nie da: wasz związek przeżywa trudności. Na pewno jest ci teraz bardzo ciężko, masz prawo czuć się dotknięta i zdezorientowana, ale postaraj się powstrzymać łzy i frustrację. Możliwe, że mąż proponując chwilowe rozstanie, wysyła ci wołanie o pomoc.

Reklama

Przed podjęciem jakichkolwiek działań namów go na rozmowę na temat waszego związku lub wizytę w poradni małżeńskiej. Może być tak, że ty też podświadomie czułaś, że między wami źle się dzieje, ale nie miałaś siły wypowiedzieć tego głośno. I jesteś gotowa na separację, która pozwoli wam spojrzeć na sprawę z boku.

Prawdopodobne są różne scenariusze, ważne, byście decydowali o nich razem

Oczywiście, nie można wykluczyć, że twój mąż chce przerwy, bo poznał inną kobietę i potrzebuje czasu, by być pewnym, że to z nią chce ułożyć sobie życie na nowo. Mimo że jest to bolesne, lepiej, że o tym wiesz i możesz postawić swoje granice lub przygotować się na pewne trwałe zmiany.

Postarajcie się nie przeciągać stanu niepewności i destabilizacji. Określcie czas, jaki może trwać taka separacja. Przygotujcie też na to dzieci i zapewnijcie je, że oboje chcecie szybkiego rozwiązania tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Nasze rady:

Nie obawiaj się prosić o pomoc psychologa, (sama lub z mężem). Pamiętaj, że w którymś momencie trzeba będzie podjąć decyzję. Ustalcie więc, ile czasu może potrwać taki układ.

konsultacja: Zofia Czaplińska

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Naj

Zobacz również

  • Jeśli twój wnuk jest niejadkiem, warto wypróbować proste lecz skuteczne sposoby. Dzięki nim maluch nie będzie dłużej kręcił nosem nad talerzem. więcej