Mąż ode mnie woli komputer

Wracam do domu zmęczona po całym dniu pracy. Chciałabym porozmawiać z mężem, ale on po obiedzie natychmiast siada przed komputerem. Nie mogę się odezwać, bo albo coś czyta, albo pisze na jakimś forum. I tak jest dzień w dzień, odkąd przeszedł na emeryturę. Kłócimy się o to coraz częściej. On twierdzi, że teraz to jego jedyna przyjemność. Ja czuję się opuszczona i samotna napisała Sabina z Mazowieckiego.

Warto się zastanowić, dlaczego mąż tyle czasu spędza przy komputerze. Myślę, że rekompensuje sobie w ten sposób brak życia zawodowego.

Reklama

Komputer, a właściwie aktywność, jaką dzięki niemu prowadzi, pozwala mu wypełnić pustkę, która pojawiła się, gdy przeszedł na emeryturę.

Udzielając się na internetowym forum, może wyrażać swoje zdanie na różne tematy, komentować wydarzenia, opinie. To wszystko sprawia, że czuje się ważny.

Proponuję zasygnalizować mężowi, że sprawia Pani przykrość, poświęcając cały swój czas komputerowi. Proszę jednak unikać pretensji.

Zamiast wzdychać: „Znowu włączasz komputer?”, lepiej wyznać: „Brakuje mi rozmów z tobą”. A potem dać mu czas na przemyślenie problemu. Może mężowi uda się znaleźć sposób na pogodzenie jego przyjemności z Pani potrzebami?

Jeśli nie wpadnie na żaden pomysł, proszę samej zaproponować rozwiązanie, np.: „Trzy popołudnia w tygodniu spędzasz przed komputerem, a w pozostałe idziemy na spacer lub oglądamy film”. Albo: „W tygodniu zajmujesz się swoją pasją, ale w weekendy jesteśmy tylko dla siebie”.

Możecie podjąć negocjacje i ustalić dowolne reguły. Ważne, żeby znaleźć czas na bycie razem. To podstawa funkcjonowania związku. Myślę, że nakłanianie męża do całkowitej rezygnacji z wirtualnej rzeczywistości nie ma sensu.

Lepszym pomysłem będzie towarzyszenie mu w jego komputerowej aktywności. Można np. poprosić, by pokazał Pani portale, które najbardziej go interesują.

Trzeba jednak uważać na jedno: kiedy mąż wpuści Panią do swojego nowego świata, proszę powstrzymać się od krytyki czy negatywnych komentarzy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Wkrótce po ślubie mój syn wydawał się szczęśliwy. Teraz jednak coraz częściej młodzi się kłócą. Synowa nieustannie go krytykuje i ma mu coś do zarzucenia. Widzę, że on traci cierpliwość. Mojemu... więcej