Mąż mnie zaniedbuje

Mój mąż dużo czasu spędza z synem z poprzedniego związku. Nie mam nic przeciwko jego relacji z Damianem, ale cała sytuacja jest dla mnie trudna. Mąż prawie w każdy weekend jedzie do Krakowa. Co robić? - pyta Kamila ze Śląska.

Przede wszystkim nie utrudniaj mężowi relacji z synem i nie narzekaj na to, że chce z nim spędzać czas. W rozmowie z mężem unikaj sformułowań takich jak: „tamta rodzina jest dla Ciebie ważniejsza”, „Ja już się nie liczę” itp.

To zrozumiałe, że jest Ci trudno, takie zachowania nie wniosą jednak nic dobrego do Twojego małżeństwa. Prawdopodobnie problemem jest to, że może Ty odczuwasz brak zainteresowania czy troski ze strony męża, a nie to, że dba on o kontakty z synem.

Reklama

Warto, żebyście o tym szczerze porozmawiali. Zastanów się, czego oczekiwałabyś od męża, żeby czuć się ważną. Bądź konkretna.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Już w przedszkolu wkraczamy na arenę walki o władzę. Wszędzie spotykamy potencjalnych sojuszników, osoby neutralne i wrogów. Aby w tej grze przeforsować własne interesy, musimy nauczyć się reguł... więcej