Mąż mnie nie wspiera

Od 5 miesięcy, odkąd straciłam pracę, mój mąż jest opryskliwy, podsuwa mi oferty pracy poniżej moich kwalifikacji. Jest mi przykro, bo dobrze nam się wiedzie.

Reklama

Twój mąż zareagował lękiem na sytuację, w której ma być jedynym żywicielem rodziny. Powiedz mu, że odczuwasz z jego strony presję i że jego postawa nie ułatwia Ci odnalezienia się w tej trudnej sytuacji.

Wymień jego konkretne zachowania, np. codzienne wypytywanie o wysłane cv, podsuwanie Ci nieadekwatnych ofert pracy itp.

Zapewnij męża, że Tobie też zależy, by jak najszybciej znaleźć pracę. Porozmawiajcie, jak on czuje się w tej sytuacji, czego się obawia.

Wyraź konkretne oczekiwania wobec męża, np. że chciałabyś, by nie poruszał tematu pracy częściej niż raz w tygodniu, żebyście zrobili razem coś niezwiązanego z tematem pracy, np. wyszli do kina.

Zadbaj o wsparcie poza małżeństwem. Umów się z przyjaciółką lub kimś z rodziny, by móc przy kawie porozmawiać o zaistniałej sytuacji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Zakochałam się w koledze z pracy. Nie zamierzam rozbijać jego rodziny, ale on twierdzi, że nigdy nie był szczęśliwy w małżeństwie. Zapewnia, że od dawna nic go z żoną nie łączy i kocha tylko mnie.... więcej