Mąż jest chorobliwie zazdrosny

Beata Konkiel 38 l., Otwock Jestem mężatką od 14 lat. Zawsze byłam wierna Januszowi (41 l.) i nigdy nie dawałam mu powodów do zazdrości. Miesiąc temu w mężu zaszły jakieś zmiany. Zaczął mi się baczniej przyglądać. W jego oczach było widać, że jest zazdrosny- wyznaje

Zdjęcie

/Mat. Redakcyjne
/Mat. Redakcyjne

Reklama

– Skąd ta nagła zmiana? – zapytałam męża lekko ubawiona. – Eee, wydaje ci się. Nic się nie dzieje, wszystko jest w porządku – zbył mnie szybko.

Z dnia na dzień zazdrość męża stała się nie do wytrzymania

Zaczął mnie kontrolować, gdzie wychodzę, z kim się spotykam i co robię. – Ty wiesz, co się dzieje? – któregoś dnia zapytała mnie koleżanka. – Dzwonił do mnie Janusz i wypytywał o dziwne rzeczy! – Jakie rzeczy? – byłam naprawdę zaskoczona.

– Czy w środę byłaś u mnie, o której wyszłaś i czy byłaś sama – relacjonowała mi koleżanka. – Czyżby miał powody coś podejrzewać? – A to żmijka – pomyślałam, o przyjaciółce. Głośno jednak tego nie powiedziałam.

– Co ty! Ja? – szybko zaprzeczyłam podejrzeniom.

Wczoraj byłam na kawie u sąsiadki. Trochę jej się poskarżyłam na męża. Bo ta zazdrość już przestawała mi się podobać. Dopiero wtedy dowiedziałam się, o co tak naprawdę chodzi Januszowi.

Mój mąż widział cię miesiąc temu, kiedy kilka ulic dalej wysiadałaś z pięknego samochodu

Dzieliła się ze mną swoimi rewelacjami. – Za kierownicą siedział przystojny mężczyzna w garniturze. – To było auto i szofer mojego prezesa. On mnie zwyczajnie podwiózł – wyjaśniłam. – Tak podejrzewałam, ale mój mąż – pleciuga o swoim odkryciu doniósł twojemu Januszowi. Stąd pewnie te ataki zazdrości – stwierdziła. Przyszłam do domu i próbowałam wyjaśnić sytuację. Janusz jednak wie swoje. Jak go przekonać, że to nie żaden romans, skoro on nie chce o niczym słyszeć?

Ewa Winnicka, pedagog, nauczyciel akademicki i biegły sądowy z zakresu psychologii:

Sprawę musisz postawić jasno. Nie ma żadnego romansu. Główną zasadą małżeństwa jest zaufanie, a takie podejrzenia męża, to absolutnie brak zaufania do twojej osoby. Jeśli nie wierzy, że nie masz romansu, niech sprawdzi fakty – kierowcę i samochód.

Na pewno przez 14 lat w wasz związek wkradła się rutyna i oziębłość. On potrzebuje więcej twojego zainteresowania, skoro do głowy przychodzą mu takie pomysły. Bądź dla niego bardziej kobieca i czuła, wybierzcie się gdzieś na kolację. To powinno pomóc.

Internautki na ten temat

Baśka (38 l.): Po co go przekonywać? Facet musi mieć trochę niepewności. Zdarzyła się sytuacja, która go pobudziła, odnowiła uczucia, spowodowała zainteresowanie żoną. Ty wiesz, ile kobiet tak by chciało?

Elwira (42 l.): Faceci są zazdrośni, bo boją się ośmieszenia w oczach innych ludzi. Boją się tego, że mogą zostać „rogaczem”. To nie świadczy o uczuciu, a raczej o dbaniu o własne męskie ego.

Katarzyna (48 l.): Jeśli masz siłę na taką zazdrość, to czekaj. Ja na twoim miejscu jak najszybciej wyjaśniłabym sytuację.

Gośka (31 l.): Zazdrość może wykończyć wasz związek! Porozmawiaj z mężem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Bella Relaks

Zobacz również