Koleżanka z pracy chce zostać moją przyjaciółką

Koleżanka z pracy chce zostać moją przyjaciółką. Często proponuje wspólny obiad, zwierza mi się, zaprosiła mnie do domu. A ja nie mam ochoty na tę zażyłość. Mira z Krakowa

Przede wszystkim sama nie wychodź z żadną inicjatywą. Nie proponuj wspólnych wyjść na obiad, nie inicjuj rozmów, ogranicz Wasze kontakty do spraw służbowych. W rozmowach z koleżanką nie dopytuj o szczegóły, nie okazuj zainteresowania jej prywatnymi sprawami, nie opowiadaj, co słychać u Ciebie.

Postaraj się, aby Wasze wyjścia na obiad były rzadsze. Daj sobie prawo do tego, by czasem jej odmówić. Wtedy nie tłumacz się nawałem pracy, tylko spokojnie odpowiedz, że dziękujesz za zaproszenie, ale dzisiaj zamierzasz zjeść z kimś innym.

Reklama

Gdyby te wszystkie jasne, lecz subtelne sygnały nie zostały odczytane i koleżanka ponownie zaprosiłaby Cię do siebie odpowiedz, że bardzo Ci przykro, ale obawiasz się, że nie znajdziesz czasu by ją odwiedzić.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Czujesz, że życie ci ucieka, a ty nie spełniłaś marzeń? To objaw kryzysu wieku średniego. Przy odrobinie wysiłku pokonasz go, a nawet przekujesz w sukces. więcej