Jak poprawić swoje samopoczucie?

Już wiosna, a ja wciąż mam kiepski nastrój? Jak mogę go poprawić?

W gorszych dniach szukaj towarzystwa życzliwych ci ludzi. Rozmowa z nimi pomaga spojrzeć na świat inaczej, docenić to, co świetnie udaje ci się w życiu.

Piękna ta chwila!

Reklama

Więcej uwagi dla drobiazgów i... kłopotów jakby mniej. Życiowe troski nie zależą od pory roku. Ciepły front atmosferyczny nie przegoni zmartwień, zapach kwiatów ich nie odstraszy. Jednak nie warto od rana do wieczora obracać w głowie złych myśli.

Co to zmieni? Skup uwagę na miłych rzeczach, które cię spotykają: rozmowie z przyjaciółką przez telefon, przygotowaniu dziecku jego ulubionego deseru, układaniu wiosennego bukietu, głaskaniu ukochanego pupila. W życiu jest mnóstwo przyjemnych chwil. Często to drobiazgi, które umykają uwadze. Nie strać ich z pola widzenia. Jak przyprawy potrawom, tak one nadają życiu smak.

Zmiany, które dodają skrzydeł

Kobiece sposoby na lepszy humor. Kochamy piękne przedmioty, przepadamy za modnymi ubraniami, choć dla każdej z nas „piękne” i „modne” może oznaczać coś innego. Spraw sobie choćby drobiazg, który ucieszy twoje oko. Nowa szminka, szkatułka na biżuterię, śliczna filiżanka na poranną kawę wniosą w codzienność odrobinę świeżości i zachwytu. Po prostu uradują.

Marzenia jak miłe pieszczoty

Napisz swoją dobrą przyszłość. Dobra książka czy film to odskocznia od codzienności. Zamiast zdawać się na gotowe scenariusze, wykreuj swój własny, z tobą w roli głównej.

Opisz na kartce historię, która pragniesz, by wydarzyła się za pół roku. Słowa nie umkną z papieru. Twoje myśli zaczną podążać ich tropem, zacierając ślady smutku i zniechęcenia.

W towarzystwie optymistów

Otocz się ludźmi, którzy Lubią się Uśmiechać. Nastroje potrafią być zaraźliwe. Nie licz na to, że przebywanie wśród malkontentów poprawi ci samopoczucie.

Szansa na to rośnie, gdy spotkasz na swojej drodze osoby radosne, życzliwe, które nie stronią od miłych słów, potrafią powiedzieć komplement. Warto zamienić z nimi w ciągu dnia choć kilka zdań lub tylko ich posłuchać. Potrafią malować życie jasnymi kolorami. To obraz, którego potrzebujesz.

Na przekór chandrze

Odważ się ją pokonać. Mimo, że nic ci się nie chce, w głowie kłębią się czarne myśli, a twoi znajomi i bliscy potrafią tylko narzekać, zmuś się pójść pod prąd.

Niech porażka skłoni cię do większej pracy, kłopotom powiedz: dam radę, a do wiecznie niezadowolonej sąsiadki uśmiechnij się, wręczając jej piękne tulipany. Zmiany zależą od ciebie. Zrób pierwszy krok.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Jeśli twój wnuk jest niejadkiem, warto wypróbować proste lecz skuteczne sposoby. Dzięki nim maluch nie będzie dłużej kręcił nosem nad talerzem. więcej