Jak odzyskać przyjaciółkę?

Od pewnego czasu moja serdeczna przyjaciółka ciągle ma jakiś powód, żeby odwołać lub przesunąć nasze spotkanie. Nawet gdy uda nam się wreszcie zobaczyć, słucha mnie nieuważnie, jest jakby nieobecna. Gdy proszę o pomoc w czymś, zbywa mnie. Nie wiem, o co chodzi. Wcześniej byłyśmy ze sobą szczere. Jest mi przykro… Jolanta (64) z Przemyśla

Zdjęcie

Przyjaźń trzeba pielęgnować /123/RF PICSEL
Przyjaźń trzeba pielęgnować
/123/RF PICSELOlga Markowska: Rozumiem Pani rozgoryczenie, ale może przyjaciółka ma jakieś kłopoty. Proszę zapytać, czy wszystko u niej w porządku. Powiedzieć, że martwi się Pani o nią. 

Jeśli odpowie wymijająco, lepiej nie drążyć tematu. Może ma powody, aby nie mówić o swoich problemach, nawet najbliższej przyjaciółce. Niekiedy sami musimy uporać się z trudnościami, aby móc o nich rozmawiać.

Reklama

Przyjaźń wymaga szczerości, ale także delikatności. Lepiej nie wypytywać o przyczyny smutku czy pewnego dystansu, gdy bliska nam osoba nie chce o tym mówić. Czasem wystarcza sama obecność, aby podnieść na duchu. 

Proszę nie odsuwać się od przyjaciółki. Nawet, gdy Wasze kontakty nie są tak częste, jak kiedyś, warto je podtrzymywać, telefonować do niej. W rozmowie radzę zapewnić przyjaciółkę, że zawsze może liczyć na Pani pomoc. Jeśli zobaczy, że zależy Pani na niej, być może w końcu się otworzy i wyjawi powód swojego zachowania.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Rewia

Zobacz również

  • Gdy nasze pociechy buszują w Internecie niech nas nie zwiedzie fakt, że są tuż obok w pokoju. W wirtualnym świecie czeka na nie mnóstwo zagrożeń, wobec których mogą być bezbronne. Kampania... więcej