​Jak łatwo udowodnić zdradę? Test na niewierność

Jeśli podejrzewasz partnera o niewierność, to twoje wątpliwości rozwieje test na zdradę. Wykrywa on ślady nasienia na pościeli czy bieliźnie, a potem ustala jeszcze, kto jest jego właścicielem. Test na zdradę możesz zrobić samodzielnie. I choć brzmi to trochę dziwnie może on ostatecznie uratować twój związek!

Zdjęcie

Podejrzewasz, że jesteś zdradzany, przeprowadź test /123/RF PICSEL
Podejrzewasz, że jesteś zdradzany, przeprowadź test
/123/RF PICSEL

Jak rozpoznać zdradę - badanie pościeli i bielizny osobistej na obecność nasienia

Test na zdradę ma na celu ustalenie czy na dostarczonej do laboratorium próbce, np. majtkach lub prześcieradle, znajdują się ślady spermy. Test jest wyjątkowo czuły i potrafi zidentyfikować już bardzo niewielką ilość wydzielin biologicznych. 

Jeśli wynik badania będzie pozytywny, tj. jeśli analiza biochemiczna rzeczywiście wykaże obecność spermy, wówczas pacjent może kontynuować test, rozszerzając go o badania genetyczne. Polegają one na tym, że ze znalezionej próbce spermy izoluje się DNA i określa profil genetyczny osoby, do której ta sperma należy.

Reklama

Badania genetyczne i szczoteczka do zębów jako materiał porównawczy

Od osoby, do której nasienie to potencjalnie może należeć pobiera się próbkę, w postaci wymazu z policzka, włosów, paznokci, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, gumy do żucia lub innych mikrośladów i z niej też izoluje DNA oraz ustala profil. 

Stanowi on w tym przypadku materiał porównawczy dla profilu genetycznego otrzymanego z DNA w spermie. W ten sposób dowiadujemy się czy nasienie znalezione na bieliźnie należy do badanej osoby.

Udowodnienie zdrady - może mieć znaczenie podczas sprawy rozwodowej

Posiadanie niezbitego dowodu na zdradę małżonka, choćby w postaci wyniku badania DNA może być przesłanką do udzielenia rozwodu. Kodeks postępowania cywilnego dopuszcza oczywiście szereg innych materiałów, które mogą posłużyć w sądzie jako dowód niewierności męża czy żony. 

Będą nimi zdjęcia, smsy, e-maile czy listy, a nawet wyniki badań lekarskich. Na ich podstawie sąd może stwierdzić, że doszło do rozpadu pożycia małżeńskiego oraz, że jedna ze stron (lub też obie) utrzymywały intymne stosunki z innymi osobami w trakcie trwania małżeństwa.

Test na zdradę jest przydatny nie tylko osobom, które planują rozwód z małżonkiem. Ludzie korzystają z nich również w sprawach prywatnych, po to, aby zwyczajnie udowodnić niewierność partnerowi.

Test na ojcostwo - jego wynik też może być dowodem na zdradę partnera

Niemniej wartościowym dowodem na zdradę będzie dla niektórych wynik testu na ojcostwo. Jest on zawsze pewny, niezależnie od tego czy odbywa się w ciąży, czy po porodzie

Znaczna część mężczyzn zapytanych o powód zlecenia testu na ojcostwo wskazuje właśnie podejrzenie partnerki o zdradę. Niemniej jednak po wykonaniu takiego testu kobieta bardzo często zostaje "oczyszczona z zarzutu", a mężczyzna odzyskuje spokój i zaufanie do partnerki, bo badanie potwierdza jego ojcostwo.

Test zdrady skuteczniejszy niż niejeden test psychologiczny

W sieci aż roi się od "testów na zdradę". Mają one zwykle postać ankiet z pytaniami na temat związku i relacji z partnerem. Wiele osób wypełnia je mając nadzieję, że uzyska odpowiedź na następujące pytanie: Czy mój partner/partnerka mnie zdradza? 

W rzeczywistości takie psychotesty i psychozabawy są nieskuteczne i w przeciwieństwie do testów zdrady opartych na detekcji nasienia nie odzwierciedlają faktycznej sytuacji w związku.

Test na zdradę lekarstwem na problemy w związku

Test na zdradę, a właściwie jego wynik może być elementem umacniającym związek, choć mogłoby się wydawać, że jest całkiem odwrotnie. Czasem wynik takiego testu, potrafi nas też pozytywnie zaskoczyć, zwłaszcza jeśli jesteśmy święcie przekonani o zdradzie męża czy żony. Takie sytuacje potrafią odbudować utracone zaufanie między partnerami i dodatkowo wzmocnić łączącą ich więź.

Zdrada. Każdy z nas podchodzi do niej inaczej

Ze statystyk wynika, że zdradzamy coraz częściej. Do niewierności przyznaje się ponad połowa mężczyzn i jedna trzecia kobiet w naszym kraju. Na pytanie dlaczego zdradzamy nie da się udzielić jednej odpowiedzi. Każda para jest inna, ma inne oczekiwania i priorytety w swoim związku

Do zdrady każdy z nas również podchodzi inaczej. Dla jednych przyłapanie partnera "na gorącym uczynku" oznacza koniec związku, dla innych jest to przede wszystkim powód do refleksji i szansa na odbudowę relacji z partnerem.


Autor: Natalia Jeziorska, testDNAArtykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Więcej na temat:

Zobacz również