Gdy mąż i żona mają różne upodobania

Rzadko mamy te same zainteresowania. Ale gdy nie będziemy spędzać razem wolnego czasu, zaczniemy się od siebie oddalać.

Działka przejęta po teściach była solą w oku Weroniki (38). Mąż jeździł tam od dziecka i nie wyobrażał sobie lepszego wypoczynku. Naprawiał altankę, malował ogrodzenie, a ona się nudziła. Wolałaby pójść do kina, kawiarni, pobyć z ludźmi.

Razem czy osobno?

Reklama

Nawet najbardziej dopasowane pary mają różne hobby. Wydaje się więc, że zamiast się kłócić i psuć wypoczynek wzajemnymi pretensjami, lepiej spędzać weekend osobno.

Ale to też pułapka. Im mniej czasu będziecie spędzać razem, tym szybciej zaczniecie się od siebie oddalać. Wspólne chwile są po to, aby zainteresować się swoimi sprawami i, co ważne, okazać sobie bliskość.

Dobry kompromis

Może zaproponujesz partnerowi, że na zmianę idziecie na ustępstwa? W jednym tygodniu Ty, a potem on proponujcie, co robicie w weekend. Jeśli nie będziesz mieć poczucia, że się poświęcasz i uda Ci się w ten „projekt” wprowadzić dzieci, jesteście na dobrej drodze zacieśniania więzi.

Bądźcie kreatywni

Zastanówcie się, czy Wasze zainteresowania dałoby się połączyć? Urządzenie na działce letniego kina może być wyzwaniem dla lubiącego majsterkować partnera, ucieszy też dzieciaki. A takie kino przyciągnie gości, za którymi tęsknisz.

Szukajcie pomysłów

Czasem przy odrobinie dobrej woli da się pogodzić nawet odmienne upodobania. Gdy mąż łowi ryby, Ty możesz się opalać i uczyć się języka. Jeśli Ty chcesz zwiedzić muzeum, a on woli aktywny wypoczynek, jedźcie do muzeum na rowerach.

Cenne chwile

Najważniejsze, że jesteście razem i wzbogacacie się o wspólne przeżycia. Nawet gdy każde z Was zajmuje się swoim hobby. Bo zaskoczy Was ten sam deszcz albo piękny zachód słońca...

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również