Dorosła córka chce się znów wprowadzić. Co robić?

Ostatnio stanęła na moim progu córka z dwójką dzieci. Wyprowadziła się od męża, rozwodzą się! Zapytała, czy może się u mnie jakiś czas zatrzymać. Mam niewielkie mieszkanie, jakoś się pewnie pomieścimy, ale czy to dobry pomysł?

Reklama

Ustal zasady już na początku

Każdy rozwód jest traumą, więc dla córki możliwość schronienia się w domu rodzinnym jest prawdziwą deską ratunku. Ona teraz przede wszystkim potrzebuje wsparcia. Dlatego jeśli możesz ją przyjąć, zrób to. Jednak od samego początku warto ustalić warunki, na jakich udzielasz jej pomocy. Dobrze będzie dogadać się co do podziału obowiązków w domu, a także określić, w jakim zakresie możesz pomóc jej przy dzieciach. Jeżeli zdecydowanie nie zamierzasz być babysitterką, powiedz to wyraźnie, bez poczucia winy. Masz do tego prawo. Im więcej ustaleń zrobicie na początku, tym mniej będzie konfliktów. Daj jej chwilę spokoju, wesprzyj w trudnym momencie życia. A gdy ochłonie, porozmawiaj o tym, jak zamierza ułożyć sobie życie po rozstaniu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Świat kobiety

Zobacz również

  • Czujesz, że życie ci ucieka, a ty nie spełniłaś marzeń? To objaw kryzysu wieku średniego. Przy odrobinie wysiłku pokonasz go, a nawet przekujesz w sukces. więcej