Czy wypada zaprosić mężczyznę na randkę?

Przyjęło się, że to mężczyzna zabiega o względy wybranki. Ale co jeśli mu zależy, a nie potrafi tego wyrazić? Możesz ułatwić mu sprawę.

Zdjęcie

Dziś kobiety są coraz bardziej niezależne. /123/RF PICSEL
Dziś kobiety są coraz bardziej niezależne.
/123/RF PICSEL

Alina (45) z rozbawieniem i zdziwieniem przyjmowała zaloty sąsiada. Ale czy to na pewno były zaloty? Rozwiedziony, jak i ona, pan Tomek wykazywał duże zainteresowanie jej osobą. Wnosił zakupy, zimą pomagał uruchomić auto. Alina jednak nie wiedziała, czy wypada go zaprosić na kawę i jak by to mógł odczytać. Podobał się jej, ale nie chciała się narzucać mężczyźnie.

«Czasy się zmieniają. Dziś kobiety są coraz bardziej niezależne, wyzwolone i przedsiębiorcze. Mężczyźni obawiają się, że nie będą mieli nam czym zaimponować, a to ich onieśmiela.

Reklama

«Słuchaj intuicji. Jeśli on Ci się podoba, ale nie daje jednoznacznych sygnałów, rozważ, czy samej nie wykonać pierwszego ruchu. Zacznij od oceny swoich szans.

Przeanalizuj dotychczasowe spotkania, rozmowy. Ale też zdaj się na intuicję. Jeśli serce podpowiada, że warto zaryzykować, nie wahaj się.

«Krok po kroku. Prowokuj niby przypadkowe rozmowy, uprzejmością odpowiadaj na uprzejmość. Jeśli jest szarmancki, poproś go o pomoc. To dobry pretekst do rewanżu i... kolejnego spotkania.

Postaraj się zakolegować, trochę lepiej poznać. Osobom nieśmiałym często wystarczy dać czas. Cierpliwość popłaca!

«Neutralny grunt. Nie zapraszaj go od razu do siebie. To tylko może go wystraszyć. Przy następnej pogawędce po prostu powiedz: „Tak miło się z panem rozmawia, może wybralibyśmy się kiedyś na kawę? Tu niedaleko jest bardzo miły lokal”.

«Unikaj niezręczności. W każdej sytuacji warto zostawić sobie otwartą furtkę. Nie składaj jednoznacznych propozycji, by zawsze móc całą sprawę obrócić w żart. Ale także by mężczyzna, jeśli źle odczytałaś jego intencje, miał możliwość eleganckiego wybrnięcia z sytuacji – wykręcając się brakiem czasu lub tym, że nie lubi kawy.


Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również