Czy uwierzyć mu, że się rozwiedzie?

Mirka poznałam na wakacjach, od razu między nami zaiskrzyło i od tamtej pory się spotykamy. Niepokoi mnie jednak jego stosunek do byłej żony. Obiecuje, że niedługo się z nią rozwiedzie i zapewnia, że między nimi wszystko skończone, ale ostatnio odwiedzili razem jej rodziców. Co robić? - pyta Magda z Warszawy.

Piszesz o „byłej” żonie Mirka, jednak w świetle prawa są oni nadal małżeństwem. Wspólny wyjazd do teściów świadczy o trwającej między nimi zażyłości.

Mimo składanych Ci obietnic partner nie podejmuje też kroków w kierunku rozwodu. Fakty te świadczą o tym, że Twoje wyobrażenie o związku z tym mężczyzną i jego wizja znacząco się rozmijają.

Reklama

Warto byś podjęła dalsze decyzje na podstawie obiektywnego oglądu sytuacji. Zastanów się, czego oczekujesz od związku z partnerem. Porozmawiaj z nim i zacznij stawiać twarde warunki.

Zaproponuj wyznaczenie terminu, w jakim wystąpi o rozwód. Ustal też jasno, jakie stosunki z jego żoną uważasz za dopuszczalne, a jakie wykluczą Wasze bycie razem.

Inne rady

Stawiając warunki, musisz wykazać się konsekwencją, w przeciwnym razie Twoje słowa stracą na znaczeniu. Zastanów się, kto mógłby być dla Ciebie wsparciem, gdyby okazało się, że ukochany odejdzie.

Gdy zauważysz pozytywną zmianę w zachowaniu partnera w stosunku do Ciebie, powiedz mu o tym, że to dla Ciebie ważne, że liczy się z Twoimi uczuciami.

Porad udziela psycholog Ewa Michoń

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Zakochałam się w koledze z pracy. Nie zamierzam rozbijać jego rodziny, ale on twierdzi, że nigdy nie był szczęśliwy w małżeństwie. Zapewnia, że od dawna nic go z żoną nie łączy i kocha tylko mnie.... więcej