Czy poprosić ojca o spisanie testamentu?

Mam troje rodzeństwa, nasza mama nie żyje od pięciu lat. Tata mieszka sam i do tej pory dobrze sobie radził. Ostatnio zaczął jednak chorować. Moja siostra namawia mnie, żebyśmy jakoś przekonali ojca, że powinien napisać testament, żeby w przyszłości nie doszło do sporów o spadek (jeden z naszych braci zawsze był kłótliwy). Siostra zawsze była zapobiegliwa i dokładna we wszystkim. A ja nie wiem, czy warto męczyć ojca taką sprawę. Może niech zrobi, jak sam zdecyduje? Czy posłuchać siostry i razem z nią przekonać go do spisania testamentu? Ela (56 l.)

Dorota Krzywicka odpowiada: Trudna sprawa. Z jednej strony rozumiem, że siostra chciałaby uniknąć kłótni z bratem, ale z drugiej obawiam się, że proszenie taty o spisanie testamentu może być przez niego źle odebrane.

Reklama

No bo jak przyjąć bez emocji prośbę o spisanie ostatniej woli gdy jest się starszym, chorym człowiekiem? To, co dla młodego i zdrowego będzie przejawem uporządkowania i zapobiegliwości, dla staruszka może być przykrym dowodem na to, że dzieci czekają na jego śmierć, skoro już dzielą schedę po nim.

Chyba też to czujesz, skoro sama masz wątpliwości co do planu siostry. Zdecydowanie popieram pomysł: nie męczyć ojca!

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Chwila dla Ciebie

Zobacz również

  • Zostajesz w pracy po godzinach kosztem chwil dla siebie i rodziny? Oto proste sposoby, które pozwolą ci to zmienić i zaoszczędzić cenne minuty. więcej