Córka spodziewa się dziecka, a partner ją zostawił

Moja córka ma prawie 30 lat, ale dotąd nie wyszła za mąż. Teraz jest w ciąży, a ojciec jej dziecka przestał się z nią spotykać. Nawet do niej nie dzwoni. Córka ciągle płacze. Ma nadzieję, że on wróci, gdy dziecko się urodzi. Mówię jej, żeby na niego nie liczyła, ale ona żyje tą nadzieją. Jak jej pomóc? - zamartwia się Grażyna (56) ze Słubic.

Anna Garbiec, psycholog: Rozumiem, że pragnie Pani oszczędzić córce rozczarowania. Jednak lepiej nie odbierać jej nadziei. Postępowanie ojca dziecka nie świadczy o nim dobrze, ale w życiu zdarzają się różne sytuacje.

Możliwe, że partner córki przestraszył się odpowiedzialności i dlatego się nie odzywa. Jeśli tak, to istnieje szansa, że przemyśli swoje postępowanie i zachowa się jak dorosły człowiek. Proszę powiedzieć córce, że jej Pani współczuje i chciałaby, tak jak ona, aby wszystko dobrze się ułożyło. Ale proszę ją też zapewnić, że gdyby została sama z dzieckiem, to zawsze może na Panią liczyć.

Reklama

Teraz należy zadbać o to, aby się nie denerwowała, ponieważ może to niekorzystnie wpływać na przebieg ciąży. Powinna jak najczęściej przebywać wśród życzliwych jej ludzi.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Zobacz również

  • Zakochałam się w koledze z pracy. Nie zamierzam rozbijać jego rodziny, ale on twierdzi, że nigdy nie był szczęśliwy w małżeństwie. Zapewnia, że od dawna nic go z żoną nie łączy i kocha tylko mnie.... więcej