Co zrobić, gdy nic Cię nie cieszy

Masz udaną rodzinę, pracę, do której chodzisz bez niechęci, i mieszkanie, w którym lubisz odpoczywać. Słowem, wszystko, co potrzeba, abyś mogła być szczęśliwa. Mimo to czegoś ci do szczęścia brakuje. Może po prostu dawno nie czułaś smaku sukcesu?

Sukces uskrzydla

Potrzebujemy go wszyscy – od biznesmena zarządzającego ogromną korporacją, aż do gospodyni domowej, która postanowiła poznać tajniki haftu krzyżykowego. Dziedzina jest nieistotna, najważniejsze to uwierzyć, że sukces nigdy nie jest dziełem przypadku. To wynik naszych działań.

Twoja droga do celu

Reklama

Najważniejsze to wiedzieć, czego się chce. Przez moment zapomnij o potrzebach bliskich i skup się swoich marzeniach. Twój cel musi być jasny i konkretny, np. „Opanowanie obsługi komputera”.

Znając cel, określ sposoby na dojście do niego. Np. „Kurs w domu kultury”. Nie bój się zmian.

Nigdy nie porównuj się z innymi

Aby osiągnąć cel, czasem trzeba zmienić przyzwyczajenia, opanować nowe umiejętności, z czegoś zrezygnować.

Nigdy nie porównuj się z innymi. W ten sposób albo wpadniesz w dół, albo wbijesz się w pychę. Zastanów się, jak będziesz się czuła, gdy osiągniesz cel. Czy będziesz z siebie zadowolona? Czy to jest to, o co ci chodzi? Nie? A więc wróć do początku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Jeśli twój wnuk jest niejadkiem, warto wypróbować proste lecz skuteczne sposoby. Dzięki nim maluch nie będzie dłużej kręcił nosem nad talerzem. więcej