Co zrobić, gdy dla męża ważniejsze jest hobby od rodziny

Mąż jeździ na ryby i nic go więcej nie interesuje. Irena Ulińska, 45 l. Gorzów Wielkopolski

Miesiąc temu mąż kupił kolejną superwędkę i po prostu zniknął dla świata. Bo on jest zapalonym wędkarzem. Trwa już to wiele lat, ale teraz to przechodzi ludzkie pojęcie.

Od kiedy zaczęła się wiosna, każdą wolną chwilę spędza nad jeziorem albo wyjeżdża nad rzekę. I to w weekend, kiedy powinien spędzić czas z rodziną! A ja zostaję sama z dziećmi. On zachowuje się tak, jakby poza jego hobby nic nie istniało. Czasami mam wrażenie, że to jakaś ucieczka od rodziny.

Reklama

Zamiast mi pomagać i z nami pogadać, zajmuje się swoim sprzętem. Coś rozkłada, składa, dorabia, konserwuje części. Przegląda informacje w prasie, w internecie i nic go nie obchodzi. A przecież nasza córka wychodzi za mąż, więc jest wiele spraw do ustalenia. Ale z nim nie ma rozmowy. Brakuje nam też pieniędzy, bo on je wydaje na spławiki, kołowrotki i wyjazdy. W końcu wyrzucę te „zabawki” na śmietnik. Skończę z tym idiotycznym hobby!

Zdaniem Ewy

Może to odcięcie męża od rodziny jest pozorne? Zapewne to ucieczka od stresu i problemów. Prawdopodobnie jest przemęczony i najlepiej odpoczywa na łonie natury. Pozwól mu na jego hobby, ale staraj się je ograniczyć, aby nie zajmował się nim kosztem rodziny. Zaangażuj go też w przygotowania do ślubu córki i porozmawiaj o jego finansowym udziale.

Zdaniem czytelników

Ewa: Myślę, że on cię po prostu zdradza pod pretekstem, że wyjeżdża na ryby. Sprawdź to!

Marta: Widać jesteś nudna i on od ciebie ucieka. Nie potrafisz sobie znaleźć własnego hobby? ANKA: Mój ojciec też jeździ na ryby. To jak narkotyk, nie wygrasz. Niech on robi, co chce, a ty układaj sobie życie bez niego. A hobby niech finansuje z zaskórniaków.

Niki: Weź kilka dni wolnego. Nie odbieraj telefonów i wykorzystaj ten czas tylko dla siebie. Ja robię tak od lat i dzięki temu w naszym związku jest super.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Takie jest życie

Zobacz również