Co robić, gdy mężczyzna jest oziębły?

Sylwia (43) nachyliła się w stronę męża. Szepnęła, że go kocha i sama też chciała to usłyszeć. Uśmiechnął się blado, ale żadnej odpowiedzi nie usłyszała, jak zwykle. I zawahała się, czy on czasem nie ma romansu?

Zdjęcie

Gdy Twój mężczyzna jest oziębły, koniecznie z nim porozmawiaj /123/RF PICSEL
Gdy Twój mężczyzna jest oziębły, koniecznie z nim porozmawiaj
/123/RF PICSEL

Są wylewni mężczyźni i oziębłe kobiety. Jeśli jednak Twój partner ma problemy z okazywaniem uczuć, pewnie taką postawę wyniósł z rodzinnego domu. Gdy ojciec nie potrafił się zdobyć na serdeczność w stosunku do matki, syn zwykle powiela te wzorce.

Nie naciskaj! Próbujesz się przytulić, a on się odsuwa? Nie dramatyzuj! Nie układaj w głowie najgorszych scenariuszy, nie rozważaj zdrad. Raczej daj partnerowi czas, nie nalegaj na wzajemność. Może ma problemy w pracy lub jest po prostu zmęczony?

Reklama

W najmniej spodziewanej chwili może okazać Ci czułość.

Dobra komunikacja

Obiad w rodzinnym gronie, grill z przyjaciółmi, a on nawet Cię za rękę nie weźmie. Wszyscy Cię chwalą, poza ukochanym. Rozmawiaj z nim i powiedz, czego Ci brakuje, ale w cztery oczy. Nie rób mu wymówek na forum.

Zamiast zarzucać ukochanemu, że nie jest wylewny, bez serca itd., mów o tym, co sama czujesz. Że brakuje Ci pochwał, ciepła, komplementów. Pomyśl też konkretnie, czego oczekujesz, bo mężczyźni lubią jasne przekazy. „Żebyś był milszy” nic mu nie powie.

Dowody uczuć. Trudno Ci się obyć bez dowodów miłości? Zastanów się, czy na pewno są nimi czułe słówka. Przywołaj sytuacje, gdy miałaś problem, zachorowałaś. Mogłaś wtedy liczyć na ukochanego? Wsparł, pomógł, zadziałał? Zapewne łatwiej mu w ten sposób wyrażać swoje uczucia. I to chyba bardziej się liczy.

Czym jest miłość? Prawdziwa miłość (według CBOS-u) kojarzy się Polakom z zaufaniem i lojalnością (30%), dążeniem do dobra ukochanej osoby (15%), szacunkiem (14%) oraz życiem rodzinnym i małżeństwem (11%). Tylko nieliczni (2%) wątpią w istnienie takiego uczucia.


Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Trzymamy za rękę najważniejsze osoby, w najważniejszych momentach naszego życia. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie korzyści niesie ze sobą ten piękny, prosty gest. więcej