Co robić, gdy mąż przyjaźni się z kobietą?

Zdjęcie

/Arch./Wawa
/Arch./Wawa

Anna Bator, psycholog, wykładowca ŚUM i SWPS w Katowicach:

Trudno wymagać, by partner, wiążąc się z nami, odciął się od swej przeszłości. Dlatego nie stawiajmy ultimatum: ja albo ona!

Reklama

Zamiast tego porozmawiajmy o kobiecie, z którą się przyjaźni. Czy kiedyś łączyło ich coś więcej? Jakie potrzeby emocjonalne zaspokaja ta więź? Czemu ona jest dla niego ważna?

Rozmowa przyniesie nam dwie korzyści. Pierwszą jest lepsze poznanie ukochanego, drugą – możliwość zaoferowania mu tego, czego oczekuje, np. wsparcia, dzielenia pasji.

Jeśli jednak już na samym początku znajomości sytuacja cię niepokoi, zastanów się, czy nie wycofać się zawczasu z tej relacji.

Lepiej nie zakładać, że coś, co teraz cię uwiera, potem nagle przestanie być źródłem konfliktów. Jeżeli twój ukochany zaprzyjaźnił się z kimś już w trakcie trwania waszego związku, zastanów się, czy stało się tak, bo czegoś mu brakowało?

Istotny bywa stan cywilny przyjaciółki. Osoba samotna może mieć przecież całkiem inny stosunek do tej relacji niż twój partner. Nie wahaj się mówić o swych emocjach.

Czujesz zazdrość? Powiedz: za mało ciebie tu, za dużo tam. A jeśli polubił ją ze względu na podobieństwo charakterów lub ciekawą osobowość, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś i ty się do niej zbliżyła. Przecież związek nie polega na tym, że oboje przenosicie się na bezludną wyspę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Olivia

Zobacz również

  • Trzymamy za rękę najważniejsze osoby, w najważniejszych momentach naszego życia. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie korzyści niesie ze sobą ten piękny, prosty gest. więcej