Boję się, że przyjaciółka zdradzi mój sekret

Zdradziłam męża na wyjeździe integracyjnym. Nie potrafiłam sobie z tym poradzić, dlatego zwierzyłam się przyjaciółce. Niedawno pokłóciłyśmy się i teraz nie mamy ze sobą kontaktu. Boję się, że ona opowie innym o mojej zdradzie i dotrze to do męża. Co robić?

Reklama

Bez emocji

Przestrzegałabym przed rozmową z koleżanką. Jeśli da jej Pani poznać, że boi się nielojalności, pokaże to, że wasza przyjaźń była fikcją. Przyjaciółka może poczuć się wtedy zwolniona ze zobowiązań. Domyślam się, że może być Pani przerażona, ale nie radzę działać pod wpływem emocji.

Warto nabrać trochę dystansu do sprawy i przeanalizować, co faktycznie może się wydarzyć. Czy istnieje rzeczywiście duże prawdopodobieństwo, że koleżanka okaże się nielojalna? Jeżeli były sytuacje, że plotkowałyście razem o innych, lub zdarzało się wam w złości mówić o nich złe rzeczy, których bez gniewu byście nie powiedziały, to prawdopodobieństwo rośnie.

Jeżeli zgadzamy się, żeby inni przy nas plotkowali lub byli nielojalni (albo sami to robimy), dajemy przyzwolenie na takie zachowania wobec nas. Warto o tym pamiętać, gdy oczekujemy uczciwości od znajomych.

Ważna szczerość

Jeśli uzna Pani, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że mąż dowie się o zdradzie, warto się zastanowić nad powiedzeniem mu o tym osobiście. Na pewno będzie to dla niego trudne, ale uchroni go Pani przed upokorzeniem, jeśli miałby zostać o tym poinformowany przez osoby trzecie.

Decyzja należy do Pani. Niezależnie od tego, czy istnieje zagrożenie ujawnienia romansu, czy nie, musi się Pani liczyć z tym, że ta tajemnica nie zniknie i trzeba będzie się z nią zmierzyć.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Jeśli twój wnuk jest niejadkiem, warto wypróbować proste lecz skuteczne sposoby. Dzięki nim maluch nie będzie dłużej kręcił nosem nad talerzem. więcej