Bardzo oszczędny partner

Mój mąż jest niezwykle oszczędny i to jest zarzewiem sporów między nami. Ostatnio, gdy zaprosiłam gości, tuż przed ich przyjściem zrobił mi awanturę, że za dużo wydałam. Co robić? - martwi się Ewa z Kłodzka

Wytłumacz mężowi, że dla Ciebie ważne jest, by czasem zaprosić gości i dobrze ich ugościć. Możesz też powiedzieć mu, że jest to także pewnego rodzaju inwestycja towarzyska.

Zauważ, że i Wy czasem chodzicie w gości (jeśli tak jest). Porozmawiajcie też spokojnie o finansach. Powiedz, że rozumiesz jego potrzebę, by żyć oszczędnie i poproś, by on z szacunkiem odniósł się do tego, co jest ważne dla Ciebie.

Reklama

Zastanówcie się, gdzie możecie zrobić cięcia w budżecie, tak, by było to jak najmniej bolesne dla Was obojga. Uargumentuj też dlaczego uważasz, że stać Was na wyprawienie kolacji od czasu do czasu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Wkrótce po ślubie mój syn wydawał się szczęśliwy. Teraz jednak coraz częściej młodzi się kłócą. Synowa nieustannie go krytykuje i ma mu coś do zarzucenia. Widzę, że on traci cierpliwość. Mojemu... więcej