5 oznak kryzysu w związku

Każdy związek to ciężka praca i problemy po drodze są zjawiskiem naturalnym. Jednak za wszelką cenę należy unikać poważnych kryzysów. Poniżej znajdziesz listę znaków ostrzegających, że Twój związek zmierza ku kryzysowi.

Przemoc

Istnieją różne rodzaje przemocy, a żaden z nich nie powinien być ignorowany ani tolerowany. Przemoc może być nie tylko fizyczny, może występować w postaci emocjonalnej, seksualnej oraz słownej. W sytuacji, gdy przemoc jest obecna w Waszym związku musisz zdecydować, czy jest on wart walki. 

Jeśli ktoś stosuje przemoc, może  mu być trudno zmienić się z dnia na dzień. Warto jednak o tym porozmawiać z partnerem i wspólnie zdecydować, jak poradzicie sobie z tym problemem.

Reklama

Poczucie winy

Gdy jeden lub oboje w związku zaczynają się obwiniać, jest to bardzo wyraźny znak kryzysu. Nic nie zostanie rozwiązane, jeśli będziecie nawzajem wskazywać się palcami. Oboje partnerzy muszą wziąć odpowiedzialność za problemy, nie szukając winnego, a rozwiązania. Nie ma znaczenia, czyja to wina. Mówi się, że "możesz mieć rację albo relację." Wybór należy do Ciebie.

Nierozwiązane konflikty z przeszłości

Problemy powinny być zauważane i rozwiązywane na bieżąco. Ignorując lub negując problem nie sprawimy, że zniknie. To dlatego dobra komunikacja jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania związku. Ignorowanie problemów sprawia, że zaczynają się piętrzyć i może w efekcie dojść do wybuchu. Bagaż nierozwiązanych konfliktów jest takie ciężki do zniesienia.

Niewierność

Gdy jedno z was angażuje się w relację z kimś innym, jesteście w poważnym kryzysie. Ludzie, którzy oszukują partnera, albo mają poważne problemy ze sobą lub czują się samotni. Do niewierności zazwyczaj skłaniają ludzi niespełniane potrzeby. Kiedy zaczynasz poszukiwać bliskości w ramionach kogoś innego, czas poważnie zająć się kryzysem w Waszym związku, bo angażowanie się w romans jedynie pogorszy sprawę. 

Brak intymności

Zarówno mężczyźni jak i kobiety mają potrzebę intymności seksualnej. Kobiety chcą być pożądane i kochane, a dla mężczyzn seks jest metodą komunikacji i wyrażania miłości. Są chwile, kiedy pary od lat będące razem, na jakiś czas tracą zainteresowanie sobą. 

Faktycznie, etap szaleńczej namiętności dawno minął, ale to nie znaczy, że nie możecie go odzyskać. Wymaga pracy i wysiłku, który oboje powinniście włożyć w Wasz związek, aby przywrócić pasję w życiu seksualnym. Idźcie na randkę, spróbujcie czegoś nowego lub czegoś, czego dawno wspólnie nie robiliście może to pomóc na nowo rozpalić iskrę między Wami.

Nie pozwól, abyście doszli do punktu, w którym prowadzicie dwa równoległe życia - razem, a osobno. W porę rozpoznawaj sygnały ostrzegawcze i podejmuj działania jak najszybciej. W przeciwnym razie kryzys może położyć kres nawet bardzo silnemu i pięknemu związkowi.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Zakochałam się w koledze z pracy. Nie zamierzam rozbijać jego rodziny, ale on twierdzi, że nigdy nie był szczęśliwy w małżeństwie. Zapewnia, że od dawna nic go z żoną nie łączy i kocha tylko mnie.... więcej