To oswaja dzieci z brzydotą i okultyzmem. Niebezpieczne zabawki

Monster High to nowa seria gadżetów dla dzieci. Są to: wampiry, zombi i potwory. Egzorcyści ostrzegają: one mogą być przyczyną opętań!

Zdjęcie

U dzieci takie zabawki zaburzają poczucie estetyki /123/RF PICSEL
U dzieci takie zabawki zaburzają poczucie estetyki
/123/RF PICSEL

Logo serii Monster High to trupia czaszka z różową kokardką. Jej twórcy zręcznie więc połączyli elementy rodem z horrorów z gustem małych dziewczynek. W wielu przedszkolach i szkołach można zobaczyć maluchy bawiące się przedmiotami, które kilkadziesiąt lat temu wzbudzałyby u dzieci strach i obrzydzenie.

Teraz kilkulatki z zachwytem układają swoje lalki do snu… w trumienkach. Pielęgnują ich zwierzątka, nie milutkie pieski czy kotki, ale nietoperze, i bawią się ich domem, którym jest zamek wampirów.

Reklama

Producent lalek, amerykańska firma Mattel, kieruje produkty Monster High do dzieci w wieku 8-11 lat. W Polsce są sprzedawane w kategorii „plus sześć”. W praktyce często trafiają w ręce nawet cztero-, pięciolatków. Maluchy domagają się tych zabawek, ponieważ panuje na nie moda.

O tym, jak trudno z nią walczyć, przekonała się dyrektorka jednej ze szkół katolickich w Poznaniu. Dwa lata temu zakazała uczniom wnoszenia na teren placówki m.in. przedmiotów z wizerunkiem Monster High, ale pod wpływem nacisków rodziców musiała cofnąć swoją decyzję.

Czy tego rodzaju zabawki mogą prowadzić do zmiany zachowań dzieci?

Tego jeszcze nie stwierdzono na 100 procent, seria od kilku lat jest w sprzedaży. Ale zniewolenia i opętania przez złego ducha zdarzają się już wśród kilkuletnich dzieci – twierdzi ksiądz egzorcysta Michał Olszewski SCJ. I opowiada o dziecku, które w wieku trzech lat mówiło kilkoma językami obcymi, a jednocześnie przez swoją agresję stanowiło zagrożenie dla rodziny.

Diagnoza, że jest to zniewolenie lub opętanie przez złe duchy, jest u dziecka bardzo trudna, a jeszcze trudniejsze jest ich wypędzenie. Dziecko jest przecież małe i niewiele rozumie. Rodzice, wybierając zabawki dla dziecka, powinni pamiętać, że dla malucha to nie tylko rozrywka.

Przez zabawę dzieci uczą się zachowań społecznych, kształtują swoją wrażliwość, dowiadują się, czym jest dobro, a czym zło. Ulubieni bohaterowie często stają się wzorami do naśladowania. Który rodzic by chciał, by były nimi lalki przesycone erotyzmem: nienaturalnie szczupłe, prawie anorektyczne, z dużym biustem, skąpo ubrane, z mocnym makijażem i piercingiem?

W filmach, grach i książkach te postaci z wystającymi zębami czy pozszywaną twarzą posługują się magicznymi mocami, by osiągnąć cel, a najważniejsza jest dla nich pogoń za chłopakami i atrakcyjność cielesna.

Choć twórcy serii Monster High zapewniają, że ich produkty uczą tolerancji, a poszczególne historie w kreskówkach czy książkach rzeczywiście kończą się morałem, to elementem dominującym pozostają mroczne motywy: potwory, wampiry, zombi, a skuteczną metodą działania – magia.

U dzieci takie zabawki zaburzają poczucie estetyki

Robert Tekieli, autor książek o zniewoleniach, podkreśla, że to kaleczy psychikę dzieci. – Dziewczynki bawiące się truposzami i wilkołakami oswajają się z tym, co obrzydliwe.

I puentuje dosadnie: – Te lalki czynią to z duszą dziecka, co z jego rękami czyni zabawa ekskrementami. To jest brudne i trujące. Jak chronić dzieci? Rozmawiać, tłumaczyć, nie ulegać presji próśb i lamentów, że inni to mają i nie kupować takich zabawek. Warto proponować zabawki i książki, które wyraźnie pokazują, co jest dobre, a co złe.

Powinnością rodziców wierzących jest przedstawiać dziecku świat wiary, a filmów i książek dla dzieci o tej tematyce nie brakuje. Trzeba też modlić się całą rodziną, prosząc o ochronę jej członków przed złem. A przed wyjściem dziecka z domu błogosławić je znakiem krzyża na czole. Takie błogosławieństwo ma wielką moc!

Kinga Szafruga

Artykuł pochodzi z kategorii: Gry i zabawy

Dobry Tydzień

Zobacz również