Pocahontas: Potęga miłości

Hollywoodzcy specjaliści od wyciskania łez od dawna wiedzą, że opowieści o miłości niemożliwej – pięknej i silnej, lecz zakazanej – cieszą się wyjątkową sympatią widzów.

Taką zaś jest animowana bajka „Pocahontas” (1995). Otóż w 1607 r. na ziemie należące do rdzennych mieszkańców Ameryki przybywa angielski statek pod wodzą kapitana Johna Smitha.

Choć Indianie nie przepadają za Anglikami, a ci nie pozostają im dłużni, śliczna córka indiańskiego wodza wkrótce zakochuje się właśnie w kapitanie statku.

Reklama

O ich potajemnych schadzkach dowiaduje się oficjalny, indiański narzeczony Pocahontas i... nieszczęście (a także łzy wzruszenia w oczach kinomanów!) gotowe.

W polskiej wersji językowej głosów użyczyli m.in. Małgorzata Foremniak i Piotr Szwedes, piosenki Pocahontas zaśpiewała zaś Edyta Górniak.

Utwór skomponowany specjalnie do filmu, „Colors of the Wind”, zdobył Oscara, Złoty Glob i nagrodę Grammy. Warto zapomnieć się i na chwilę przenieść do świata wielkich uczuć.

MAM

Artykuł pochodzi z kategorii: Gry i zabawy

Tele Tydzień

Zobacz również

  • W codziennym pośpiechu trudno wygospodarować chwile tylko dla dziecka. Gdy w końcu nadejdą, warto spędzić je tak, by poczuło, że jest dla nas ważne, kochane, a jednocześnie mogło rozwinąć swoje... więcej