Pingwiny z Madagaskaru. Chwytliwe powiedzonka

Cytaty z seriali to już niemal osobna gałąź rozrywki. Fani potrafią się przerzucać ulubionymi tekstami lub ciągle wtrącać je do rozmów. Nic dziwnego, skoro nawet seriale animowane dla dzieci są pełne chwytliwych powiedzeń.

W „Pingwinach z Madagaskaru” prym wiedzie oczywiście król Julian, bo przecież jest „profesorem z doktorologii”, a w doskonałym dubbingu Jarosława Boberka, jest też władcą zabawnych językowych gaf. Ale nikt tego mu nie może wypomnieć, bo „zasada numer pierwsza: nie będziesz pouczał króla swego!”.

Zresztą „mienie władzy to jego obowiązek”, więc zostawmy też coś dla pozostałych mieszkańców nowojorskiego zoo. Kowalski, Rico, Szeregowy i Skipper za swój cięty język mogą „wziąć na siebie całą odpowiedzialność. Powiedzmy, dziewięćdziesiąt procent”.

Reklama

Za to w swoich działaniach na rzecz bezpieczeństwa zoo są bardzo nieporadni i chętnie ze strachu pozbywają się tej odpowiedzialności, szczerze przyznając: „problem, który nie jest nasz, nie jest nasz”. Ile z tych cytatów przejdzie do języka potocznego? Zobaczymy!

WBS

Artykuł pochodzi z kategorii: Gry i zabawy

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Mój 11-letni wnuk nie lubi czytać. Jeśli synowa nie przeczyta mu lektury, sam po nią nie sięgnie, nawet gdyby miał dostać w szkole jedynkę. Od września przez kilka godzin dziennie opiekuję się jego... więcej