Mądre bajki dla najmłodszych

Jeśli będziesz kontrolowała czas, który twoje dziecko spędza przed szklanym ekranem i wybierzesz dla niego odpowiednie programy, smyk wiele się nauczy.

Zdjęcie

Telewizja może mieć korzystny wpływ na dziecko. /123/RF PICSEL
Telewizja może mieć korzystny wpływ na dziecko.
/123/RF PICSEL

Telewizja może mieć korzystny wpływ na dziecko, jeśli zadbamy o to, by oglądało wartościowe filmy. Dzięki nim smyk ma szansę powiększyć swoją wiedzę o otaczającym go świecie, poznać odmienne sposoby życia oraz kultury.

Telewizja, prezentując innych ludzi, niż ci, których maluch spotyka na co dzień, uczy tolerancji. Dodatkowo, niektóre filmy dla najmłodszych oswajają ich z różnymi lękami i nowymi sytuacjami. W przyjazny i nie skomplikowany sposób zapoznają również dzieci z problemami eko logii. Jeśli to możliwe, oglądajmy telewizję ze smykiem, by w razie potrzeby móc na bieżąco komentować to, co dzieje się na ekranie.

Reklama

Parauszek i przyjaciele. Po 2. roku

Mieszkańcy Naszego Lasu uczą się m.in. reguł działania w grupie i zasad dobrego wychowania. Polsat JimJam, emisja w maju: pon.-pt. o 15.00 i 15.12.

Duzersi. Po 3. roku

Przygody Duzersów uczą najmłodszych logicznego myślenia, zgodnej współpracy i wiary w siebie. Sympatycznym bohaterom doradza mądry profesor Szkiełko. Okazuje się, że dorośli miewają czasem coś ciekawego do powiedzenia i warto ich słuchać:). MiniMini+, emisja w maju: codziennie o 09.20 i 17.35.

Dzieciaki zwierzaki, podwodna misja. Po 3. roku

Serial odkrywa przed małymi widzami tajemnice morskich głębin. Polsat JimJam, emisja w maju: pon.-pt. o 06.10, 12.40 i 22.20 oraz sob. i niedz. o 06.10 i 22.20.

Myszka w paski. Po 3. roku


Dzięki temu serialowi ma luch dowie się np. jak  przechodzić przez ulicę, co zrobić, gdy stłucze się szklanka i gdzie najlepiej schronić się przed burzą. MiniMini+, emisja w maju:  pon.-pt. o 07.05 oraz niedz.-pt. o 18.40.

Grunt to dobry przykład

W domu nie oglądamy dużo telewizji, a z kablówki korzysta głównie nasz synek. Antek przepada za Dinopociągiem, lokomotywą Tomkiem i Tupciem Chrupciem.

Ten ostatni pomógł nam bardzo, kiedy Antoś miał pójść do przedszkola. Jeden z odcinków z przy- godami Tupcia przekonał go, że nowe miejsce może być fajne. Mniej się dzięki temu bał wyruszyć na spotkanie z nieznanymi dziećmi. Bardzo polecam!

Artykuł pochodzi z kategorii: Gry i zabawy

Zobacz również

  • Przedszkolak bije kolegów!

    Ostatnio dowiedziałam się, że mój czteroletni synek, walcząc o zabawki, bije inne dzieci w przedszkolu. Nie mogę w to uwierzyć, bo w domu tak się nie zachowuje... więcej