Jak zorganizować dzień dziecka

Od samego rana! Maluch na pewno nie może doczekać się tego wyjątkowego dnia. Bądź więc przygotowana na to, że obudzi się wcześniej niż zwykle.

Zdjęcie

/Arch./Wawa
/Arch./Wawa

Przewidując to, już poprzedniego dnia wieczorem przygotuj drobne przyjemności. Może wśród przyszykowanych ubrań schowa się lizak z „Kocham cię”?

Reklama

Co się kryje w szafie? Które dziecko nie przepada za balonami? Najfajniejsze są te duże, wypełnione helem. Jeśli planujesz jego zakup, zadbaj o nietypowe.... Możesz np. umieścić go w szafie dziecka. Uchylone rano drzwiczki wypuszczą go na zewnątrz!

Niech żyje bal! Do dekoracji pokoju malucha możesz wykorzystać sylwestrowe ozdoby. Serpentyny, baloniki, brokat, kolorowe czapeczki będą bardzo mile widziane!

Abonament uciech: Każda mama wie najlepiej, co sprawia radość dziecku. Nie zawsze jest to tylko wyjście do kina – czasami np. wspólne pieczenie ciasta, malowanie itp. Te i inne pomysły możesz spisać na maleńkiej karteczce – tak, by poszczególne propozycje można było odcinać, gdy zostaną przez was zrealizowane! Można je schrupać: Wśród miniprzyjemności czekających malucha znaleźć się też mogą jadalne... dekoracje, np. biedronki zrobione z połówek truskawek (kropki namaluj czekoladą).

Kolorowe czapeczki

Małym dzieciom frajdę przyniosą miniprzebieranki. Każdy z domowników może założyć np. papierowy kapelusik z buzią zwierzątka lub... chińskiego smoka.

Życzenia napisz na balonie brokatowym flamastrem. Drobne upominki wsuń do... bucików dziecka. Serpentyny zrób ze wstążek, podkręconych nożyczkami.

Zrobisz to sama: Na nienagrzewające się lampki choinkowe wsuń umyte, osuszone i np. oklejone kubeczki po jogurtach. Najtańszymi balonami obwiąż obręcz zrobioną np. z cienkiego drutu, zawieś na oparciu krzesła. Sztućce wsuń do papierowej torebki, dodaj czarodziejskie okulary i... różdżkę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gry i zabawy

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Kolorowe bransoletki noszą nie tylko dziewczynki, ale też chłopcy (choć oni wolą militarne np. zielone i czarne barwy)! Zabawa polega na splataniu gumek we wzory. Zasada jest identyczna jak przy... więcej