Zajęcia dodatkowe dla sześciolatka

Moja 6-letnia córka poszła właśnie do szkoły. Chcę ją zapisać na zajęcia dodatkowe. Jak je mądrze wybrać?

1. Nie kieruj się modą. To, że przyjaciółki zapisały swoje pociechy na lekcje karate lub języka hiszpańskiego nie oznacza, że Twoja córeczka też musi w nich uczestniczyć!

2. Zastanów się, co córce sprawia przyjemność. Zapytaj, na jakie zajęcia chciałaby chodzić. Dostosuj je do planu dnia małej. Mój wnuk w weekend lubi dłużej pospać i poranne treningi piłki nożnej były dla niego... przykrym obowiązkiem.

Reklama

3. Nie zmuszaj jej do robienia czegoś, o czym ty sama marzyłaś w jej wieku. Realizowanie niespełnionych ambicji rodziców to prosta droga do tego, by zajęcia dodatkowe stały się dla dziecka męczarnią, a nie przyjemnością.

4. Podpytuj dziecko, jak radzi sobie na zajęciach. Jeśli np. są dla niej zbyt trudne, bez żalu poszukajcie innych.

5. Nie przesadzaj z ilością zajęć! Moja córka zapełniła kiedyś wnuczce nimi cały tydzień. Mała była wiecznie zmęczona. Wszystko wróciło do normy, gdy zredukowałyśmy liczbę dodatkowych atrakcji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dzieci

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Córka po urodzeniu syna szybko wróciła do pracy. To ja wychodziłam z nim na spacery, gotowałam obiadki, opowiadałam bajki i grałam w piłkę. Teraz wnuczek ma 11 lat i gdy go całuję, wyciera... więcej