Rezygnacja z zajęć dodatkowych

Zmienili nauczyciela? Możesz odstąpić od umowy.

Zapisałaś się (albo swoje dziecko) na kurs komputerowy albo zajęcia w szkole językowej, ale szkoła zmieniła nauczyciela, godziny zajęć lub lokalizację sali? Możesz odstąpić od umowy! Są to bowiem istotne warunki umowy (jak cena) i zgodnie z prawem szkoła może zmienić je tylko wtedy, gdy umożliwi ci odstąpienie od umowy bez pobierania z tego tytułu jakichkolwiek opłat.

Zawsze zanim podpiszesz umowę (także o kształceniu), sprawdź, jak są w niej uregulowane kwestie rezygnacji z kursu i koszty z tym związane. Szkoła nie może od ciebie wymagać, byś płaciła dalsze raty (np. do końca semestru) w razie wcześniejszej rezygnacji z kursu. Nie może też zatrzymać całej kwoty za semestr, jeśli już ją wpłaciłaś.

Reklama

Jeśli rezygnacja nastąpiła z ważnego powodu (np. choroba), szkoła może zatrzymać część pieniędzy. Ale tylko taką, która odpowiada rzeczywiście przez nią poniesionym kosztom. Jeśli zrezygnowałaś, bo zmieniłaś zdanie, szkoła może też domagać się odszkodowania – ale nie może być ono równe pełnej opłacie za kurs.

art. 385³ Kodeksu cyw.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dzieci

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Lubisie to pyszne ciasteczka, przygotowane ze składników takich jak mąka, jajka i mleko. Nie zawierają sztucznych barwników i substancji konserwujących. Mają pyszne nadzienie i zabawne misiowe... więcej