Przedszkolak bije kolegów!

Ostatnio dowiedziałam się, że mój czteroletni synek, walcząc o zabawki, bije inne dzieci w przedszkolu. Nie mogę w to uwierzyć, bo w domu tak się nie zachowuje...

Zdjęcie

Gdy dziecko bije innych, musisz natychmiast zareagować /123/RF PICSEL
Gdy dziecko bije innych, musisz natychmiast zareagować
/123/RF PICSEL

1. Nie zakładaj, że wychowawczyni nie ma racji. Przecież spędza z twoim maluchem prawie cały dzień i widzi, co się dzieje. Spokojnie wysłuchaj jej relacji i zastanówcie się, jak najlepiej rozwiązać problem.

2. Ustal z synkiem zasady. Wytłumacz mu, że nie wolno bić innych dzieci, bo to boli. I że ani ty, ani pani w przedszkolu nie będziecie więcej tolerowały takiego zachowania.

Reklama

3. Umów się z wychowawczynią, że gdy twój synek specjalnie kogoś uderzy, zostanie odsunięty od zabawy. Uprzedź o tym dziecko. Mój wnuczek swego czasu dostał kilka razy taką karę i w końcu zrozumiał, że agresja nie popłaca.

4. Ucz synka, jak powinien zachować się, gdy chce jakąś zabawkę. Powiedz, że w takiej sytuacji musi poczekać na swoją kolej albo grzecznie zapytać, czy teraz on może się nią pobawić. Podkreśl, że nawet gdy kolega odmówi, nie wolno go bić ani gryźć.

5. Zastanów się, w jaki sposób syn może dać upust złości. W przypadku mojego wnuka świetnie sprawdzało się uderzanie w wielką poduchę lub ugniatanie dużego kawałka plasteliny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dzieci

Życie na gorąco

Zobacz również

  • W tym roku po raz pierwszy zabieramy z mężem naszego 4-letniego synka w góry. Chcemy go nauczyć jazdy na nartach. Jak się do tego zabrać? Mały jest raczej bojaźliwy. więcej