Pomysł na prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Nie ulegając szkodliwej modzie i nie obdarowując dzieci zbyt kosztownymi gadżetami, możemy zaoszczędzić nawet 600 zł. Podarunek z okazji I Komunii Świętej nie musi mieć materialnej formy. Możemy zafundować dziecku, np. kurs tańca, zdobienia przedmiotów techniką decoupage czy kurs gotowania – w zależności od zainteresowań obdarowanego. Taki prezent na pewno będzie miły, oryginalny i nie wydamy na niego więcej niż 400 zł. Dla utalentowanego dziecka warto wybrać coś, co rozwinie jego zdolności. Rodzice chrzestni mogą np. wspólnie kupić małemu muzykowi gitarę albo keyboard. Wtedy każde z nich zapłaci za instrument ok. 500 zł, co pozwoli zaoszczędzić drugie tyle.

Z religijnym akcentem

Prezent od najbliższych, np. dziadków, powinien być pamiątką związaną z I Komunią Świętą. Nie musimy jednak wydawać kilkuset złotych na upominki ze szlachetnych kruszców i płacić za wygrawerowanie napisu. Ilustrowana Biblia dla dzieci na każdy dzień, za ok. 40 zł, opatrzona dedykacją, doskonale spełni rolę takiej pamiątki.

Reklama

Klasyczny podarunek

Rower to dawniej klasyka prezentów komunijnych od rodziców chrzestnych. Teraz również taki upominek ucieszy dziecko. Nie przesadzajmy jednak z wydatkami. Nie musi to być od razu pojazd ze wspomaganiem elektrycznym za 3000 zł. Zupełnie przyzwoity rower kupimy za 300-400 zł.

Wiele osób, zwłaszcza rodzice chrzestni i dziadkowie, za obowiązkowy prezent dla dziewczynki uważają złoty łańcuszek z medalikiem. To trafny wybór, bo taka pamiątka ściśle nawiązuje do uroczystości. Warto jednak wcześniej porozumieć się z innymi krewnymi, aby nie obdarować dziecka kilkoma złotymi łańcuszkami. A złotym drobiazgiem, który również będzie mile widziany, mogą być np. kolczyki czy zawieszki. Delikatne, niezbyt okazałe ozdoby kupimy już za ok. 100-150 zł. Nieco droższe, ale bardziej eleganckie będą wyroby z białego złota albo ze srebra inkrustowanego szlachetnymi kamieniami.

Nietypowy prezent

Anioł opiekun

Gdy jesteśmy zaproszeni tylko na uroczystość w kościele, nie musimy wydawać pieniędzy na prezent, ale wypada wręczyć dziecku jakiś drobiazg. Dobrym pomysłem będzie w tym wypadku np. pięknie zapakowany mały aniołek z porcelany lub kryształowego szkła za ok. 30-40 zł. Do figurki dołączmy ozdobną kartkę z życzeniami.

Gra nie na telefon

Gry komputerowe, także te w telefonie, pochłaniają dzieciaki bez reszty, ale też izolują je od rówieśników. Lepszym rozwiązaniem może być np. gra, która jest wzorowana na komputerowej, ale wymaga współpracy z innymi graczami. Seria Angry Birds Star Wars łączy świat wirtualny i realny. Zasady są podobne do gier na komórki. Cena ok. 180 zł.

Spełnienie marzeń

Tani tablet

Wśród najmodniejszych prezentów pierwszokomunijnych palmę pierwszeństwa zdecydowanie dzierżą elektroniczne gadżety, takie jak laptopy czy konsole do gier. Nie przesadzajmy jednak z klasą tych urządzeń. 9-letnie dziecko nie potrzebuje wypasionego komputera za 2000 zł. Tablet za ok. 300-400 zł w zupełności wystarczy do gier i oglądania niezbyt długich filmów.

Religijnie i nowocześnie

Jeśli chcemy, aby nasz prezent miał wymowę religijną, kupmy dziecku grę komputerową np. o treści biblijnej. Zaspokoimy w ten sposób jego pasję do gier i zadbamy o rozwój duchowy. Np. za Ciekawostki i gry biblijne z obwolutą Pierwsza Komunia Święta zapłacimy ok. 80 zł.

Niedrogo i z pomysłem

Przy wyborze prezentu powinien liczyć się pomysł, a nie cena. Czasem niedrogi podarunek bardziej ucieszy dziecko niż koperta wypchana banknotami. 9-latkom na pewno spodoba się MP3 za 120 zł lub słuchawki w modnych kolorach za ok. 70 zł.

Upominek dla zdrowia

Elektronika to niekwestionowany lider wśród pomysłów na pierwszokomunijne prezenty. Ale warto też pomyśleć o czymś, co skłoni dziecko do ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Stosunkowo niedrogim i na pewno interesującym dla dziecka prezentem będą rolki lub hulajnoga. Zapłacimy za nie ok. 200 zł i przyczynimy się do poprawienia stanu zdrowia dziecka.

Dla przyszłego naukowca

Dobrym pomysłem na komunijny prezent może być np. teleskop lub mikroskop. Zwłaszcza dla młodych ludzi ciekawych świata. I wcale nie musimy wydawać na te urządzenia tysiąca czy dwóch tysięcy zł. Dobry mikroskop edukacyjny można kupić już od 200 zł, a za łatwy w obsłudze i gwarantujący wysoką jakość optyki teleskop zapłacimy ok. 300 zł.

Ucieszy młodego fotografa

Aparat fotograficzny to jeden z prezentów, o których marzy większość dzieci w wieku 9-10 lat. Ale nawet gdy stać nas na drogi sprzęt za 2000 zł, nie wydawajmy więcej niż 300-400 zł na jego kupno. Do nauki fotografowania najlepszy jest prosty, automatyczny aparat, który zawsze robi dobre zdjęcia. Dziecko od razu będzie więc miało satysfakcję z fotografowania.

Bon podarunkowy

Gdy dziecko wszystko ma i nie wiadomo, co kupić – wręczmy mu bon podarunkowy lub kartę prezentową, która jest elektroniczną formą bonu towarowego. Karty takie oferuje np. Empik, Reserved. W Empiku dostępne są karty o nominałach 25, 50 i 100 zł, a także na dowolne doładowanie do kwoty 500 zł. Możemy więc wybrać taką sumę, na jaką nas stać, a dziecko samo kupi sobie za nią prezent.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dzieci

Zobacz również

  • Magazyn dobrze znany wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym. Jego bohaterem jest Miś, który wraz z przyjaciółmi ze Stuwiekowego Lasu przeżywa liczne przygody. Przy okazji objaśnia dzieciom... więcej