Pierwszy samodzielny wyjazd na kolonię

To wielkie przeżycie dla Ciebie i Twojej pociechy. Nie stwarzaj ciężkiej, nerwowej atmosfery.

Samodzielny wyjazd na obóz, biwak czy kolonię może być dla dziecka niezapomnianą przygodą. Na początek upewnij się jednak, czy Twoje dziecko na pewno ma ochotę na takie wakacje. Jeżeli nie, nie zmuszaj go – przymusowe kolonie mogą zrazić go do takich wyjazdów na długie lata.

Reklama

Jeśli maluch wyrazi ochotę na samodziel ny wypoczynek, nie zamęczaj go swoimi obawami. Sama dowiedz się o wszelkie szczegóły, zapoznaj się z organizatorami, porozmawiaj o warunkach pobytu. Obejrzycie wspólnie z dzieckiem zdjęcia ośrodka i okolicy.

Opowiedz mu o własnych wspomnieniach z kolonii, o zasadach obowiązujących na tego rodzaju wyjazdach. Ra zem spakujcie walizkę. Twoja pociecha już w tym momencie poczuje się samodzielna.

Umów się z dzieckiem, kiedy będziecie się kontaktować. Nie dzwoń codziennie i nie przeszakadzaj mu w zabawie.

Uwaga! Ważne!

Dobrze by było, gdyby Twoje dziecko wyjechało na piersze samodzielne wakacje ze znaną mu osobą – koleżanką lub siostrą. Jeśli masz taką możliwść, przyjedź do niego na jeden dzień. Pamiętaj tylko, żeby się mocno nie rozczulać.

Maciej Śnieżek psycholog

Artykuł pochodzi z kategorii: Dzieci

Telemax

Zobacz również

  • Opiekuję się 6-letnią wnuczką. Przyprowadzam ją ze szkoły i zajmuję się nią, dopóki nie odbierze jej córka lub zięć. Coraz częściej słyszę pretensje, że rozpuszczam Amelkę. Podobno jest nieznośna.... więcej