Kiedy dziecko powinno zacząć naukę języka obcego?

W przedszkolu, do którego chodzi mój 3-letni synek, są lekcje języka angielskiego. Mam wrażenie, że Franio nic z nich nie wynosi. Inne dzieci znają już mnóstwo słówek, a on nie jest w stanie zapamiętać najprostszych. Jak go zachęcić do nauki?

Zdjęcie

Zawsze chwal dziecko za postępy w nauce. /123/RF PICSEL
Zawsze chwal dziecko za postępy w nauce.
/123/RF PICSEL

1. Nie przesadzaj z oczekiwaniami wobec syna. Nie porównuj jego wyników z wynikami innych przedszkolaków. I nie chodzi tylko o angielski, ale wszelkie dziedziny wiedzy. Każde dziecko ma własne tempo nauki.

2. Nie zadawaj synowi pytań w stylu: czego się dzisiaj nauczyłeś? Nauka języka w przedszkolu polega przede wszystkim na zabawie, śpiewaniu piosenek i grach, a nie wkuwaniu słówek.

Reklama

3. Zachęcaj synka do nazywania po angielsku przedmiotów codziennego użytku, ludzi, zwierząt. Potraktujcie to jak zabawę w zgadywanki. Nie okazuj jednak zniecierpliwienia, jeśli okaże się, że mały czegoś nie umie.

4. Pozwól się dziecku wykazać. Udaj, że nie pamiętasz, jak np. jest po angielsku pies lub kot. Gdy poprawnie powie, pogratuluj mu. Świadomość, że pokonał mamę, zachęci go do nauki, bo będzie chciał to zrobić jeszcze raz.

5. Zawsze chwal dziecko za postępy w nauce, nawet wtedy, gdy efekty wydają ci się mizerne.Artykuł pochodzi z kategorii: Dzieci

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Szczęśliwi na emeryturze

    Emerytura to czas, o którym z reguły wolimy nie myśleć. Ale przy odrobinie chęci i zaangażowania może być to najpiękniejszy okres w naszym życiu! Zobacz, jak to osiągnąć. więcej