Gdy głowa swędzi i boli

Wkrótce wakacje staną się wspomnieniem. Niestety, coraz częściej okazuje się, że z letnich wojaży dzieciaki przywożą także niechciane pamiątki...

Gdy dziecko nieustannie drapie się w głowę, można podejrzewać, że zagnieździły się tam wszy. Pasożyt ten żyje wyłącznie na owłosionej skórze głowy.

Reklama

Można dość łatwo się ich pozbyć. Odpowiedni środek wskaże lekarz lub farmaceuta. Wystarczy go zastosować zgodnie z instrukcją i powtórzyć zabieg po tygodniu. Na wszelki wypadek warto obejrzeć głowy wszystkich domowników.

Nie lekceważ częstego drapania się w głowę. Sprawdź, czy we włosach dziecka nie pojawiły się pasożyty.

Jak pozbyć się kurzajek?

Brodawki pojawiają się z reguły na dłoniach oraz stopach. Powoduje je wirus brodawczaka ludzkiego – HPV. Można się nim zarazić przez kontakt z zakażoną osobą, ale także jej rzeczami, np. ręcznikiem. Kurzajki same w sobie nie są bolesne, ale nieestetyczne.

Jednak gdy niefortunnie się umiejscowią np. na stopie, mogą boleć i utrudniać chodzenie. Najlepiej jeśli usuwaniem brodawek zajmie się lekarz dermatolog.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dzieci

Świat Seriali

Zobacz również

  • Gdy nasze pociechy buszują w Internecie niech nas nie zwiedzie fakt, że są tuż obok w pokoju. W wirtualnym świecie czeka na nie mnóstwo zagrożeń, wobec których mogą być bezbronne. Kampania... więcej